StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Wizyta przedszkolaków w bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Czerwiec 2014 10:07

Jak co roku tradycyjnie Bibliotekę Gminną odwiedziły dzieci z Przedszkola w Starym Mieście. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką i jej zawartością. Dla większości nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji.

 

 

 

 

Więcej…
 
VIII Ogólnopolskie Preeliminacje Piosenki Dzieci i Młodzieży im. „Teatrzyku BIM BOM” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Czerwiec 2014 09:50

W dniu 23 maja 2014r odbyły się VIII Ogólnopolskie Preeliminacje Piosenki Dzieci i Młodzieży im. „Teatrzyku BIM BOM” w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzierzgoniu. Dzieci i  młodzież  prezentowały  swe umiejętności wokalne w trzech grupach wiekowych 7 – 10, 11 – 14, 15 – 19 lat. Poziom prezentacji był bardzo wysoki a nad całością czuwała zawodowa komisja jury w składzie p. Waldemar Więcławek Dyr. Artystyczny  chóru „Gedanensis” z Gdyni, oraz p. Katarzyna Rogalska Przewodnicząca Stowarzyszenia „ Jaś i Małgosia”

 

 


 

Więcej…
 
Gminny Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 23 Maj 2014 09:13

W dniu 10 maja bieżącego roku w Starym Dzierzgoniu odbył się Dzień Strażaka. Obchody rozpoczęto mszą świętą w kościele p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego koncelebrowaną przez ks. dziekana Antoniego Myjak, której przewodniczył kapelan powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Tomasz Browarek. Po nabożeństwie odbyły się zawody strażackie. Zmagania i chęć rywalizacji przeszły najśmielsze oczekiwania widzów, którzy bacznie i ochoczo obserwowali zmagania strażaków. Pierwsze miejsce zajęła drużyna żeńska z OSP Myślice,  drugie drużyna męska również OSP Myślice, a trzecie drużyna męska OSP Mortąg.

 


 

 


 

Następnie wszyscy udali się na plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w  Starym Dzierzgoniu, gdzie zostały wręczone nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Marka Turlej.

Zmieniony ( Piątek, 23 Maj 2014 09:28 )
Więcej…
 
Gminny Dzień Matki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Maj 2014 12:16
 
Dzień Bibliotekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Maj 2014 10:45

Koleżanki w Dniu Bibliotekarza dziękuję Wam za miłość do książek i Czytelników, życząc aby książkom nigdy nie zabrakło ciekawych i zadających pytania Czytelników, a Czytelnikom książek, które pozwalają pytaniom rodzić się. Ciekawych spotkań w pomieszczeniach bibliotecznych z księgozbiorem tak unikalnym, jak charakter pisma Czytelników  ! ! !

 Wszystkiego najlepszego życzy:

Dyrektor GBP w Starym Dzierzgoniu 

Renata Grążawska 

 

 


 

 

Zmieniony ( Środa, 21 Maj 2014 10:52 )
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS